KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815168
nr 1281 5168
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 64, kustlandskap. Olja på pannå, 17x28 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 19:26:58
100 kr
150 kr
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström